Takı Kutuları ve Ahşap Boyama Sandıklar Sayfası


      Bu kutuyu boya çatlatma tekniği ile yaptım.Kutunun üst kısmını tampon sünger doku tekniğiyle boyayıp,one stroke tekniğiyle lila tonlarında küpe çiçeği resmettim.Kutunun kenarlarındaki çatlatma alttaki resimde belirgin gözlemlenebilir.Çatlatma üzerine stencil ile mor ve gümüş renklerinde sim uyguladım.Kutunun köşelerine gökkuşağı renklerinde simle ,iç kenarlarını mor simle süsledim.Son olarak kutunun içini desenli saten kumaşla kapladım...


        Turkuaz ve kahverengi kutuyu aplike ve kumaş(kağıt) buruşturma tekniğiyle yaptım.

         Pullarla ve simle süsledim :)
                       
      Kahverengi tonlarında mermerleme doku tekniği çalıştığım bu kutunun üst kısmına hazır desenli kağıt yapıştırdım.Kağıdın etrafını peçete burma tekniği ile kabartma doku oluşturup şampanya rengine boyadım,kağıdın tonlarına uyması için bakır renkli simle süsledim.Kutunun alt kenarlarına boncuk boya ile süsledim...Nasıl buldunuz ? :)

           Bu benim takı kutum,üzerine lila tonlarında kalem işi deseni resmettim,kenarlarına mürdüm rengi boya çatlatması uyguladım.Gümüş rengi simle süsledim.Yorumlarınızı bekliyorum:)
        Bu kutu eşimin bana aldığı çikolata kutusuydu ben bir kaç değişiklikle onu takı kutusuna çevirdim.Gümüş desenli kağıt kendinden,ben üzerine gümüş simle fırça tekniğiyle desen çizdim üçüncü resimde görebilirsiniz.Daha sonra üzerine hazır aldığım çiçekleri demet halinde silikonla ortasına yapıştırdım.Kenarlarına doğru kurdela yapıştırıp yine çiçek koydum.


            İçini saten düz kumaşla kaplayıp,üst kapağına peçete yapıştırdım ve üzerini simle süsledim.Sizde elinizde böyle bir kutu varsa değişik şekillerde süsleyip kullanabilirsiniz. :)

       Bu takı kutusunuda dekopaj tekniği ile yaptım.Kenarları cris cross tekniğiyle boyandı.Bu tekniği ve diğer ahşap boyama tekniklerini daha sonra sitemde açıklayacağım.

   Bu kutunun üst kısmını bordo üzerine pembe boya çatlatması uygulayarak yaptım.Peçete yapıştırıp belirgin olması için yeniden boyadım.Kutu kenarlarına bakır reginde eskitme uyguladım.
     Yeni yapacağım objelerimi kayıt etmeye devam edeceğim bloğumu ziyaret ederseniz sevinirim.